יום חמישי, 19 במרץ 2015

התאמת גווני איפור– רשומה שביעית בסדרה

זוהי, אם כן, הרשומה השביעית שלי בנושא התאמת איפור . ברצוני לשוב ולהזכיר שאין בי שמץ של מקצוענות. מעולם לא למדתי איפור מקצועי, ומלבד את עצמי אולי אי פעם אאפר רק את בתי. גם לא ערכתי סקרים שמהם ניתן ללמוד  על טעמי הציבור. כל שאכתוב כאן , ולאורך הסדרה כולה, מתבסס אך ורק אל טעמי האישי.
תמיד אתן מוזמנות להגיב, להסכים, או להסביר במה לטעמכן אני טועה. בתם הסדרה, אני מתכוונת גם לערוך סקר בנושא.
 
אז לפי הסדר שהצעתי ברשומת המבוא, היום אדון בהתאמה לגווני עור הפנים. כמובן שבעצם אין אחת שגון עור פניה זהה לחלוטין לזה של אחרת, והמנעד הוא עצום. יחד עם זה ניתן לתת כיוונים כלליים. כמובן שבעולם כולו קיימים ונפוצים גם גוונים שלא אתייחס אליהם, כי אני מתייחסת רק לגוונים שנפוצים בארץ.


נעבור להתייחסות לבינוניות, שהן הרוב בארצנו . הפעם אעסוק באיפור מדגיש יופי.

 

היות שכאן אנחנו עוסקות בעיקר בהדגשת הטוב, לא אזכיר כאן את עזרי האיפור שמסייעים לנו לטשטש פגמים. נכון שיתכן שגם להם נזדקק כאן, אבל מעט, ובמה להיעזר ניתן ללמוד במקרה שבו מדובר באיפור מתקן. לכן כאן אתחיל במייקאפ. היות שמדובר בעור פנים בגוון בינוני, גם המייקאפ צריך להיות בינוני,  קרוב עד כמה שניתן לגוון עורך. כמובן יש למרוח בעדינות שכבה דקה. אם את גם צעירה מאוד, וממש עדיין אינך מוצאת שום פגם בפניך , את בהחלט יכולה לוותר לחלוטין על המייקאפ, אבל אז – אם זה איפור יום, הקפידי להשתמש בקרם לחות שמשולב בו מקדם הגנה. אם את בוחרת כן לשים מייקאפ, אולי תעדיפי לוותר על קרם לחות ולהיעזר בתכשיר שמשלב בתוכו גם מקדם הגנה, גם קרם לחות וגם מייקאפ – כדוגמת BBCREAME.
בצלליות את בעצם לא מוגבלת כמעט, לגוון עורך מתאים כמעט כל גוון. הבחירה בעצם תלויה הפעם בדברים אחרים: העיניים – צבע ומבנה, צבע השיער, הלבוש, התכשיטים, הסגנון האישי שלך ומצב רוחך.P4156935. אותו הדבר נכון גם לגבי יתר פרטי איפור העיניים: האייליינר  3600521260920 ,העיפרון  והמסקרה.

פודרה, ברונזר וסומק אינם חובה עבורך באיפור יום, אבל בהחלט רצויים באיפור ערב. אם בכל זאת תבחרי בפודרה ליום רצוי מאוד שהיא תהייה בערך באותו הגוון של המייקאפ Rimmel_Stay_Matte_Pressed_Powder_14g_1366299521 (ואם ויתרת עליו אז בהתאמה לגוון עורך), על ברונזר וסומק לחלוטין הייתי מציעה לך לוותר באיפור יום, אלא אם כן מבנה פניך דורש יצירת אשליות אופטיות כלשהן. כשאת מתאפרת ליציאה בערב, אז כבר כן רצוי לשים פודרה, מעט יותר כהה מזו שמתאימה לשעות היום , טיפונת ברונזר בצבע טיפונת יותר כהה משל הפודרה  LUMINYS-BAKED-BRONZING-POWDER-של-PUPA-מחיר-185-שקל-צילום-יחסי-ציבור-חול-2, שאותו גם מאוד תטשטשי, וסומק עדין    . באיפור ערב, את בהחלט יכולה גם להוסיף מעט היילייטר או נצנצים במקומות שתרצי להדגיש אף יותר .  shimer-taracote-1-large
לגבי השפתיים. באיפור יום אני ממליצה לך על הגוונים הוורדרדים והניודים  careline_color_code_lipstick_marshmallow-pink,   iStock_000017704980Small3-300x225. לערב הייתי ממליצה לך יותר את הכיוון האדום  rouge_editioin_10____________3052503231020, מבריק, או מאט ועליו ליפגלוס שיגביר את הברק.  stock-photo-beautiful-female-with-red-shiny-lips-close-up-126479561

 

בקרוב מאוד הרשומה השמיניתאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

תודה על תגובתך, מוזמנת להמליץ על הבלוג לחברותיך.

התגובה תיבדק, אם תאושר תפורסם. אם לא כתבת משהו קנטרני התגובה תפורסם, בין אם היא חיובית ובין אם היא שלילית.